Cel 6 zer

Sposoby zarabiania w internecie 2022

1. Współpraca z redakcją

Aby pracować zdalnie w redakcji, nie musisz być dziennikarzem.

Media tną koszty i do prostszych czynności chętnie zatrudniają osoby bez doświadczenia dziennikarskiego.

Współpraca z redakcją może polegać np. na researchu, czyli wyszukiwaniu informacji i danych do artykułów, lub pracy korektora, czyli redagowaniu i poprawianiu błędów w tekstach.

Praca przez internet – jak zacząć? Warto najpierw zdobyć doświadczenie np. na bezpłatnych praktykach czy stażu w redakcji.

Praca w domu – gdzie szukać? Ofert pracy zdalnejmożesz znaleźć na facebookowych grupach takich jak „Praca w mediach”. Sprawdź również serwisy wirtualnemedia.pl oraz grapevinejobs.pl.

Stawki dla współpracowników redakcji znajdują się w przedziale 1500 – 2500 zł miesięcznie.

Zobacz też: Działalność gospodarcza – jak założyć własną, jednoosobową firmę?

Praca zdalna - wypełnianie ankiet

2. Wypełnianie i wprowadzanie danych do ankiet

Od razu rozwieję Twoje wątpliwości – z wypełniania ankiet raczej na pewno się nie utrzymasz. 

Może być to jednak Twoja dodatkowa praca w domu i sposób na dorobienie do pensji. Szczególnie jeśli masz niewiele czasu i szukasz mało wymagającego zajęcia.

W internecie można znaleźć wiele serwisów oferujących tego typu współpracę. Z tych godnych zaufania warto wymienić epanel.pl oraz myiyo.com. Pamiętaj jednak, że przed rejestracją konta należy sprawdzić informacje i opinie użytkowników o danej firmie.

Praca przez internet – jak zacząć? Ten rodzaj pracy nie wymaga wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. 

Praca w domu – gdzie szukać? Zarejestruj się w serwisach takich jak epanel.pl i myiyo.com.

Stawki za wypełnianie ankiet, w zależności od poświęconego czasu, mogą się wahać od 50 do 250 zł miesięcznie.

Więcej dowiesz się z artykułu: Wypełnianie ankiet — jak bezpiecznie zarabiać na ankietach? Jakie są opinie o tym zajęciu?

Praca przez internet - tłumaczenie tekstów

3. Tłumaczenie tekstów

Jeśli biegle posługujesz się językiem obcym, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem pracy przez internet.

Tłumaczy poszukują zarówno duże korporacje jak i osoby prywatne, dlatego ofert pracy w internecie jest bardzo dużo.

Praca przez internet – jak zacząć? Przede wszystkim musisz perfekcyjnie znać język obcy. Kursy dla tłumaczy znajdziesz w takich serwisach jak textem.com.pl oraz translationacademy.pl.

Praca w domu – gdzie szukać? Ofert szukaj w takich serwisach jak useme.euproz.com czy też globtra.com

Twoje zarobki będą zależały od liczby przetłumaczonych stron, grupy językowej, specjalności czy też trybu pracy. 

Przykładowo, najmniej zarobisz tłumacząc prosty dokument z angielskiego czy niemieckiego na polski (w zależności od doświadczenia od 20 do 35 zł za stronę). Na wyższą stawkę możesz liczyć przygotowując specjalistyczne tłumaczenia np. z języka polskiego na czeski (ok. 60 – 70 zł za stronę). Z kolei specjalistyczne tłumaczenie w trybie pilnym z polskiego na fiński przyniesie Ci nawet 120 – 140 zł za stronę.

Zarabianie przez internet - seo

4. Copywriter / Content Creator / pisanie tekstów pod SEO

Na pisaniu tekstów przez internet mogą zarabiać nie tylko dziennikarze. Coraz więcej firm promuje się w sieci poprzez tzw. content, czyli np. artykuły poradnikowe na różne blogi oraz ebooki.

Pracodawcy poszukują zarówno osób piszących teksty marketingowe, jak również pod SEO (materiały optymalizowane pod wyszukiwarki, głównie Google).

Ofert dla copywriterów możesz szukać zarówno w serwisach takich jak LinkedIn czy Pracuj.pl, jak również na OLX lub Gumtree.

Praca przez internet – jak zacząć? Przede wszystkim ćwicz pisanie – kursy znajdziesz w takich serwisach jak pasjapisania.pl i maszynadopisania.pl. Szkolenia związane z SEO i content marketingiem oferuje np. sprawnymarketing.pl. Internetowe kursy znajdziesz również na stronach szkoleniowych Google Internetowe Rewolucje. Warto sprawdzić także zagraniczne szkolenia, np. na stronie HubSpot.

Praca w domu – gdzie szukać? Szczególnie polecam zapisywanie się do grup na Facebooku takich jak „Praca w mediach” czy „Content Marketing PL”. Zlecenia dla freelancerów znajdziesz np. w serwisach useme.eu czy outwork.pl

Stawki za teksty copywriterów są bardzo zróżnicowane. Zaczynają się od 10-15 zł za krótkie, mało wymagające teksty, a kończą nawet na 1000 zł za ebooka.

Zobacz też: Co to jest marketing? [Definicja i rodzaje marketingu]

Dorabianie w internecie

5. Prowadzenie kanałów social media i praca online eksperta

Obecnie wielu pracodawców zatrudnia pracowników zarządzających firmowymi kanałami w mediach społecznościowych. Coraz popularniejsze jest również stanowisko tzw. online eksperta, który dba o wizerunek firmy w sieci.

Jeśli z łatwością poruszasz się w świecie mediów społecznościowych, doskonale znasz Facebooka, Instagrama, Snapchata czy LinkedIn, to praca przez internet w social media będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Praca przez internet – jak zacząć? Przede wszystkim musisz mieć praktyczne umiejętności w zarządzaniu profilami społecznościowym. Samo lajkowanie postów na Facebooku nie wystarczy. Polskie kursy znajdziesz np. na socjomania.pl i sprawnymarketing.pl. Jeśli szukasz zagranicznych szkoleń, sprawdź hootsuite.com.

Praca w domu – gdzie szukać? Z pomocą przyjdą Ci grupy na Facebooku takie jak „Praca w Social Media”„Praca w mediach” i „Content Marketing PL”. Sprawdź również serwisy z ofertami – freelanceria.pluseme.euczy outwork.pl. Zarabiać na swoich profilach społecznościowych możesz także dzięki serwisowi indahash.com.

Dla osób pracujących z domu stawki wahają się od 1500 do 4000 zł miesięcznie.

Jak zarabiać w internecie

6. Prowadzenie bloga

Jeśli nie szukasz sposobu na szybki zarobek i jesteś gotowy stopniowo budować swoją pozycję, świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie założenie bloga.

Oczywiście od razu nie będziesz Tomaszem Tomczykiem czy Michałem Szafrańskim, ale blogowanie może przynieść Ci realne pieniądze stosunkowo szybko.

Praca zdalna – jak zacząć? Przede wszystkim blog powinien dotyczyć tematyki, którą się pasjonujesz lub przynajmniej interesujesz. Twoi czytelnicy od razu wyczują, czy wiesz o czym piszesz. Np. wśród matek wychowujących dzieci, bardzo popularne jest prowadzenie tzw. blogów parentingowych, opisujących codzienność młodego rodzica.

Powinieneś również zadbać o swój styl pisania. Szkolenia oferują serwisy takie jak pasjapisania.pl i maszynadopisania.pl

Prosty blog możesz założyć przy użyciu takich narzędzi jak blox.plblogger.com, czy też tumblr.com. Pamiętaj jednak, że na taką stronę raczej nie ściągniesz dziesiątek czy setek tysięcy czytelników.

Jeśli chcesz, żeby blogowanie stało się Twoim zawodem, powinieneś wykorzystać WordPress i zakupić własną domenę.

Przydatne linki i poradniki:

Praca w domu – gdzie szukać? Z pomocą początkującym blogerom przychodzą takie serwisy jak ReachaBlogger czy whitepress, które łączą autorów i firmy poszukujące przestrzeni do promocji. 

Jeśli jesteś początkującym autorem, stawki za tekst będą się wahały w przedziale 50 – 300 zł. Stała współpraca z firmą może przynieść ok. 2000 zł miesięcznie.

Dla popularnych blogerów są to kwoty wielokrotnie wyższe i ustalane indywidualnie.

7. Kanał na YouTube

Pasjonujesz się motoryzacją, uwielbiasz rozmawiać o kinie lub odkrywać nowe potrawy podczas zagranicznych podróży?

Możesz na tym zarobić!

Wystarczy Ci kamerka internetowa lub GoPro oraz szybki kurs jednego z narzędzi do montażu filmów – np. Adobe Premier Pro.

Najbardziej znani na świecie YouTuberzy zarabiają miliony dolarów, jednak realne pieniądze można zdobyć mając znacznie skromniejszy kanał.

Praca zdalna – jak zacząć? Przede wszystkim powinieneś opanować podstawy nagrywania i montowania filmów wideo. O tym, jak założyć i promować kanał na YouTube przeczytasz m.in. w poradniku od Google

Praca w domu – gdzie szukać? Zarówno jeśli dopiero zaczynasz przygodę z YouTube lub już zdobyłeś rzeszę fanów, warto zapoznać się z ofertą lifetube.pl. To największy serwis, który łączy youtuberów i firmy. Z LifeTube współpracują m.in. Abstrachuje, AdBuster czy 20m2. W znalezieniu dodatkowego finansowania może Ci pomóc również whitepress.

Szacuje się, że w serwisie YouTube za 100 tys. wyświetleń filmu można zarobić około 200 zł. Należy jednak pamiętać, że twórcy zarabiają również na współpracy z firmami. Wśród popularnych autorów stawki wahają się od 10 tys. do 100 tys. zł za projekt.

8. Przepisywanie tekstów książek i nagrań

W internecie pojawia się dużo ofert pracy zdalnej polegającej na przepisywaniu książek na ebooki, zeskanowanych dokumentów czy też nagrań (np. z płyt CD).

Musisz jednak uważać, wiele z nich to fałszywe ogłoszenia (więcej o internetowych oszustach i o tym, jak się przed nimi uchronić, przeczytasz w dalszej części artykułu). Odpowiadaj tylko na ogłoszenia, które nie budzą żadnych wątpliwości.

Praca zdalna – jak zacząć? To zajęcie nie wymaga specjalistycznego przygotowania, chociaż na pewno pomoże Ci dobra znajomość ortografii oraz umiejętność szybkiego pisania.

Praca w domu – gdzie szukać? Niestety wiele ofert przepisywania tekstów budzi wątpliwości, dlatego w tym przypadku należy być bardzo ostrożnym. Zlecenia można znaleźć m.in. w serwisie OLX.

Stawki oferowane w internecie za przepisywanie tekstów to ok. 5-10 zł za stronę A4.

9. Zdalne korepetycje

Jesteś świetny z matematyki? Studiowałeś fizykę, chemię lub polonistykę? Biegle mówisz w obcym języku – np. po angielsku, niemiecku, hiszpańsku czy francusku? Możesz na tym zarabiać przez internet, nie wychodząc z domu!

W jaki sposób? Udzielając korepetycji przez Skype lub inny komunikator.

Praca zdalna – jak zacząć? W pierwszej kolejności zainstaluj komunikator: Skype lub Google Hangouts – to najwygodniejsze narzędzia do prowadzenia korepetycji online. 

Praca w domu – gdzie szukać? Swoje usługi możesz zareklamować w takich serwisach jak e-korepetycje.net czy preply.com/pl. Ofertę warto również zamieścić na OLX czy też Gumtree. 

Stawki za korepetycje online, w zależności od Twoich umiejętności i doświadczenia, wahają się przeważnie w przedziale od 30 do 60 zł za lekcję.

10. Sprzedaż internetowa 

Użytkownik Łukasz89 kupił Twój produkt.

Takie komunikaty możesz otrzymywać przez cały dzień, jeśli rozpoczniesz sprzedaż w serwisie aukcyjnym lub założysz sklep internetowy.

W ten sposób można handlować np. towarem zakupionym na przecenie lub sprowadzonym z zagranicy.

Prowadzenie sprzedaży internetowej to idealne rozwiązanie dla osób uzdolnionych artystycznie. Sprzedawać można np. ręcznie wykonaną biżuterię, obrazy, rzeźby, kosmetyki czy też różnego rodzaju instalacje. 

Ta forma pracy przez internet jest szczególnie atrakcyjna dla mam. Uzdolnione artystycznie młode matki mogą w ten sposób zarabiać i realizować się zawodowo, bez konieczności wychodzenia z domu i ograniczania kontaktu z dzieckiem.

Popularne jest również przygotowywanie koszulek z oryginalnymi nadrukami czy też przerabianie ubrań. 

W ten sposób fortunę zbiła Sophia Amoruso, założycielka „Nasty Gal”. Mając 23 lata otworzyła sklep w serwisie eBay. Pierwszym produktem, który sprzedała, była… skradziona książka. W sklepie Amoruso można było jednak znaleźć przede wszystkim oryginalnie ubrania, które sama przerabiała i fotografowała.

W 2008 r. eBay zablokował konto Amoruso za łamanie regulaminu serwisu. To jej jednak nie powstrzymało. Jeszcze w tym samym roku Amoruso założyła własny sklep. W trzy lata przychody Nasty Gal wzrosły z 223 tys. do 23 mln dolarów!

Praca zdalna – jak zacząć? Najprościej założyć konto w serwisie aukcyjnym Allegro lub OLX. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś stworzył swój własny sklep internetowy. Pomogą Ci w tym narzędzia takie jak Shopify czy Shoplo

Jeśli chcesz założyć sklep internetowy, ale przeraża Cię konieczność przyjmowania zamówień, produkcji, wysyłki i rozliczeń, ciekawym rozwiązaniem może być platforma cupsell.pl. W tym serwisie zajmujesz się jedynie projektowaniem odzieży i… ustalaniem cen produktów. Jeśli np. koszulka według Twojego wzoru zostanie sprzedana, otrzymujesz prowizję.

Praca w domu – gdzie szukać? Aby sprzedawać swoje produkty, musisz pokazać je światu. Dobrze zacząć od serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Pinterest

Gdzie możesz sprzedawać swoje projekty i produkty, bez konieczności zakładania sklepu?

Praca przez internet

11. Programy partnerskie 

Dołączenie do programu partnerskiego to kolejna forma współpracy z firmami. Przeważnie polega ona na promowaniu usług lub produktów i uzyskiwaniu premii od sprzedaży.

Przykładowo, możesz nawiązać współpracę z ubezpieczycielem i zamieszczać linki do jego produktów na Facebooku. Za każdą sprzedaną dzięki Tobie polisę, otrzymasz prowizję.

Wolisz nieco łatwiejszą branżę na początek? Możesz promować np. aplikacje, gry mobilne lub konkursy. Są one wdzięczne w promocji, w przeciwieństwie do dość trudnych pożyczek czy właśnie ubezpieczeń.

Sposoby na rozpowszechnianie linków partnerskich:

  • blog / serwis internetowy
  • portale społecznościowe
  • grupy dyskusyjne i fora tematyczne
  • e-mail
  • komentarze w internecie

Pamiętaj, że wysyłanie linków w ramach programu partnerskiego może być potraktowane jako spamowanie. Staraj się robić to nienachalnie i naturalnie.

Praca przez internet – jak zacząć? Załóż bloga lub prosty serwis internetowy (o współpracę najłatwiej w przypadku tematyki finansowej). Jak to zrobić? Cofnij się do 6. punktu tego poradnika. Dodatkowo stwórz konta na forach internetowych i konsekwentnie buduj wizerunek eksperta.

Praca w domu – gdzie szukać? Najskuteczniejszym sposobem na zarabianie przez internet na programach partnerskich jest posiadanie bloga lub serwisu internetowego. Możesz wtedy zarobić już na samym umieszczeniu linka na stronie. Inna możliwość to duża aktywność na forach internetowych i budowanie w ten sposób wizerunku eksperta. Firmy chętnie współpracują z osobami, które budzą zaufanie innych użytkowników.

Gdzie nawiążesz współpracę z reklamodawcami?

Zarobki w ramach programów partnerskich zależą przede wszystkim od wielkości ruchu, jaki doprowadzisz do firmy. Istotna jest również wartość sprzedawanych produktów i usług.

12. Zawody, które umożliwią Ci pracę w domu

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że masz dosyć biurowej pracy od 9 do 17.

Wyobraź sobie, że w styczniowy poranek budzisz się o godz. 11, odsłaniasz okno i widzisz… palmy i plażę na Koh Phi Phi. Kładziesz się na leżaku na zacienionym tarasie, bierzesz łyka wody kokosowej i zaczynasz pracę z laptopem na kolanach.

Jeśli zastanawiasz się nad ścieżką zawodową, która pozwoli Ci w dużej mierze pracować zdalnie przez internet, powinieneś rozważyć takie zawody jak:

To lista przykładowych zawodów, które już teraz można z powodzeniem wykonywać w domu.

Pamiętaj jednak, że wraz z rozwojem technologii, prawdopodobnie coraz częściej pracę będzie można wykonywać sprzed własnego komputera, nie wychodząc z domu. 

Jeśli wprowadzisz w życie moje porady i zdobędziesz umiejętności pozwalające pracować w 100% zdalnie, będziesz mógł dołączyć do społeczności tzw. cyfrowych nomadów. 

O kim mowa? Cyfrowi nomadzi to osoby, które dzięki internetowi mogą pracować w dowolnym miejscu na świecie. Więcej o ich stylu życia możesz przeczytać na blogach takich jak cyfrowinomadzi.pl czy też Nomadic Matt.

Praca przez internet – jak zacząć? Jeśli studia nie przygotowały Cię do wykonywania żadnego z tych zawodów, to jeszcze nic straconego! W pierwszej kolejności powinieneś zainteresować się internetowymi kursami. Jeśli np. fascynuje Cię programowanie, edycja wideo, tworzenie grafiki, animacji, aplikacji mobilnych czy też stron internetowych, sprawdź szkolenia w serwisach eduweb.pludemy.comcoursera.orgudacity.com oraz codecademy.com.

Praca w domu – gdzie szukać? Poniżej przygotowałem dla Ciebie listę przykładowych serwisów, w których znajdziesz pojedyncze zlecenia lub pracę w domu na stałe.

Polskie serwisy:

Zagraniczne serwisy:

Praca z domu – zastanawiasz się, w jakich serwisach jej szukać? Przeczytasz o tym w naszym artykule:

Zarabianie w internecie. Jak uchronić się przed fałszywymi pracodawcami? 10+ porad
 Przeglądając internet trafiłeś na interesującą ofertę – firma oferuje wysokie zarobki za wprowadzanie danych z ankiet. Aby rozpocząć pracę, wystarczy wysłać skan dowodu osobistego i numer telefonu. W tym momencie powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza. Internet pełny jest oszustów, którzy polują na osoby szukające pracy online. W jakich przypadkach powinieneś zachować szczególną ostrożność? Najczęstsze zabiegi fałszywych pracodawców: wymóg przesłania skanu dowodu osobistegoprośba o dokonanie przelewu, nawet na symboliczną kwotęwymóg odbycia szkolenia płatnego z górykonieczność wysłania SMS-a autoryzacyjnegoprośba o wypełnienia kwestionariusza, w którym podajemy np. numer dowodu i PESELkonieczność wykonania telefonu na wskazany numer Przeglądając oferty zarabiania przez internet, powinieneś sam zadać sobie pytanie, czy dany serwis budzi zaufanie. Znakiem ostrzegawczym mogą być np. liczne literówki na stronie albo tekst brzmiący, jakby był przetłumaczony przez Google Translate. Na co zwracać uwagę w ofertach pracy z domu, aby nie dać się oszukać? przejrzyj sieć w poszukiwaniu opinii o firmie, sprawdź czy posiada ona portale społecznościowesprawdź czy w serwisie znajdują się pełne, prawdzie informacje o firmie (np. NIP i REGON)uważaj na maile i serwisy z licznymi błędami językowymiuważaj na podejrzanie atrakcyjne oferty, gwarantujące wysokie zarobki w krótkim czasie i przy niskim nakładzie pracynie ufaj firmom, które dopuszczają kontakt jedynie drogą mailową

Share:

Share on facebook
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Również może Cię zainteresować:

Money2Money jak poruszać się po panelu

Money2Money ma bardzo intuicyjny panel, który postaram się dla Was rozpisać na czynniki pierwsze a przynajmniej ważniejsze jego elementy. Kampanie to tam znajdziecie wszystkie produkty bądź usługi,

Jak zarabiać z Money2Money

Money2Money w skrócie M2M jest najstarszym programem afiliacyjnym działającym w naszym kraju zaliczanym do ścisłej czołówki na rynku afiliacyjnym, który cieszy się dobrą reputacją. Zarabiamy tutaj

Money2Money

Chciałbym się podzielić z Wami projektami do zarabiania w Internecie, które wykorzystują do polecania produkty z takich  programów afiliacyjnych jak Money2Money, Ebroker, Mylead itp. O

Sposoby zarabiania w internecie 2022

1. Współpraca z redakcją Aby pracować zdalnie w redakcji, nie musisz być dziennikarzem. Media tną koszty i do prostszych czynności chętnie zatrudniają osoby bez doświadczenia

JAK ZARABIAĆ NA TIK TOKU 2022

Zastanawiasz się, jak zarabiać na Tik Toku? Sprawdź najskuteczniejsze i najlepsze metody, które pozwalają czerpać zyski na swojej twórczości.  Dowiedz się, ile zarabiają TikTokerzy i jak samemu rozpocząć